Refleksologia stóp lub twarzy

dyplom_refleksologia

refleksologia

Refleksologia stóp:

Na stopie znajduje się zakończenie 7200 nerwów, mających bezpośrednie połączenie z naszym mózgiem. Refleksologia jest zabiegiem na refleksach/receptorach, znajdujących się na dłoniach, stopach oraz twarzy. Refleksy te połączone są ze wszystkimi organami, częściami ciała i gruczołami. Zabieg polega na “przechodzeniu kciukiem (i przy pomocy innych palców)  przez refleksy z odpowiednią siłą nacisku i pod odpowiednim kątem. Jest to zabieg terapeutyczny. W przypadku natrafienia na refleks chorego miejsca odczuwamy ból. Uciskiem powodujemy energetyczne odblokowanie tego miejsca. Również kwestie wizualne , jak zrogowacenia, narośla, kolor mają tu ogromne znaczenie.

Zabiegi przynoszą najlepsze efekty, kiedy wykonuje się je profilaktycznie. Zabieg refleksoterapii  działa holistyczne i  ma za zadanie pobudzić energetycznie cały organizm, co może uzdrowić lub zapobiec rozwojowi choroby.

Zakres działania:

  • nadciśnienie, niskie ciśnienie,
  • bóle głowy, migreny, szumy uszne, słuch, zaburzenia błędnika,
  • choroby oczu, uszu, zębów, paradontoza,
  • choroby układu moczowego i płciowego ( pęcherz, nerki, moczenie, nocne,kamica, kolki, zaburzenie miesiączkowania, choroby gruczołu krokowego i jąder,…)
  • nerwobóle, rwa kulszowa, postrzał, choroby kręgosłupa, bóle krzyża,
  • przeziębienia, zapalenia migdałków, zatok,oskrzeli; katar, kaszel, astma
  • alergie, choroby układu pokarmowego, biegunki, zaparcia, zaburzenia trawienia: wzdęcia, uczucie pełności, brak apetytu, nudności, zgaga, schorzenia wątroby, pęcherzyka, trzustki, tarczycy, w chorobach serca i układu krązenia,
  • w chorobach reumatoidalnych, zapalnych, w tym w reumatyzmie mięśni , ścięgien, stawów, nerwów i innych tkanek miękkich, w leczeniu dny,
  • w chorobach układu nerwowego, w drażliwości układu autonomicznego, objawiająca się niepokojem, rozdrażnieniem, zaburzeniami snu, lękami, depresją…

Czas trwania zabiegu: ok.45 minut.

Klient jest w pozycji półleżącej, przykryty kocem.

Przed i po zabiegu należy  pić dużo wody!!!

Refleksologia twarzy:

Jest zabiegiem leczniczym, jednocześnie niesamowicie relaksującym. Do zabiegu używam również kolagenu najwyższej jakości, co przy okazji daje efekt silnie liftingujący.

W trakcie zabiegu stymulowane są punkty – receptory, odpowiadające poszczególnym narządom.  W ten sposób organizm zostaje pobudzony do pracy , co powoduje samoregulację, harmonię, równowagę.

Zabieg niesamowicie uspokaja, co wpływa na układ nerwowy, stany napięcia, pobudzenia, lęki, depresje, bezsenność, bóle głowy i migreny, wspiera pamięć, koncentrację.

Wycisza emocje . Wspiera układ odpornościowy.

No i oczywiście powoduje dożywienie i ujędrnienie skóry i mięśni twarzy.

Zabieg odbywa sie na leżąco, przy spokojnej , relaksującej muzyce . Czas trwania ok.60 min lub z maską ze złotem ok.90 min

Serdecznie zapraszam!