Młody jęczmień – samo zdrowie

Jest to proszek o smaku trawy lub szpinaku, który pijemy po rozpuszczeniu w wodzie lub soku. Można też stosować młode rośliny, które hodujemy w ogródku, a nawet na balkonie.

kk

Jęczmień zawiera ogromne pokłady krwiotwórczego chlorofilu, Wit.C , B 6, B12, K, A , kwas foliowy, pirydoksyny, śladowe ilości żelaza i miedzi. Dzięki takiemu składowi „budowana” jest krew, co pomaga przy anemii. Wzmacnia wszystkie organy, usuwa problemy z krążeniem, z sercem, z oczami. Niesamowicie wspomaga nasz system immunologiczny .

Zawartość miedzi wpływa na zdrowy wygląd skóry i włosów. Jęczmień dostarcza również niezbędnego wapnia, przez co wzmacnia kości, chrząstki, zapobiega osteoporozie. Regeneruje florę jelitową i równoważy pracę trzustki.

Działa bakteriobójczo, poprawia pamięć, koncentrację, zapobiega infekcjom, likwiduje problemy skórne, utrzymuje równowagę kwasowo – zasadową organizmu.

W jęczmieniu wykryto substancję, przypominającą alfa –tokoferol ( E) , przez co działa regenerująco na szyszynkę i redukuje ryzyko wystąpienia raka piersi i jelita grubego.

To nie wszystkie zalety młodego jęczmienia, ale wystarczająco aby nadać jej miano: „ ŹRÓDŁO ENERGII I ZDROWIA”

Jęczmień jest dostępny w sklepach i na regałach ze zdrową żywnością.

Do kupienia również w naszym sklepie.

Polecamy!!!